Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Jana Pawła II

W Tczewie

INFORMUJE

Jednym z ważniejszych wydarzeń ostatniego czasu w życiu biblioteki był II Wojewódzki Konkurs Wiedzy Czytelniczej i Medialnej, który odbył się 19 kwietnia 2005 roku.

W zamyśle miał być sprawdzianem wiedzy uzyskanej przez uczniów podczas realizacji ścieżki edukacji czytelniczej i medialnej oraz wspólnym, integrującym uczniów z różnych gimnazjów, działaniu.

Pierwszy konkurs, który odbył się 20 kwietnia 2004 roku zgromadził tylko dwie drużyny (uczniów SOSW z Wejherowa i naszych reprezentantów, z Tczewa), w II Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Czytelniczej i Medialnej było nas już znacznie więcejprzyjechały drużyny z SOSW z Człuchowa, Kartuz, Kwidzyna, Malborka, Pelplina i Gimnazjum im. Józefa Hallera w Gniewie. Wszystkich zgromadzonych powitał serdecznie naczelnik Wydziału Edukacji w Tczewskim Starostwie Powiatowym pan Wojciech Wanke oraz dyrektor ośrodka pan Wojciech Rinc

Dla uczestników przygotowano 80 pytań teoretycznych o różnym stopniu trudności oraz zadania praktyczne takie jak: odnalezienie hasła w słowniku ortograficznym, odgadnięcie tytułu filmu animowanego na podstawie ilustracji, rozpoznanie ze zdjęcia nazwiska i profesji osób znanych z mediów (polityków, artystów, sportowców itp. ) Podczas gdy uczniowie wykonywali zadania praktyczne, publiczność słuchała występów szkolnego zespołu muzycznego i wierszy w  wykonaniu uczniów naszej szkoły.

Wszyscy uczestnicy zaprezentowali bardzo dobre przygotowanie i wysoki poziom wiedzy. Zwycięzcami okazali się: I miejsceSOSW w Tczewie

II miejsce Gimnazjum im. J. Hallera w Gniewie

III miejsce SOSW w Malborku

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody, które wręczał im pan naczelnik Wojciech Wanke i dyrektor SOSW pan Wojciech Rinc.

Pozytywną rolę odegrało również spotkanie bibliotekarek opiekunek gimnazjalistów przybyłych na konkursowe zmagania. Wymieniono poglądy na temat imprezy i ustalono jednogłośnie, że warta jest ona kontynuowania. W przyszłym roku szkolnym 2005/2006 trzecia jej edycja zostanie zorganizowana przez panią bibliotekarkę z SOSW w Kartuzach.

A więcdo zobaczenia w przyszłym roku w gościnnych Kartuzach!

A oto fotoreportaż dokumentujący konkursowe trudy: